Novinky v Automotive 28.05.2024

Brusel môže uvaliť clá na čínske elektromobily ešte pred eurovoľbami. 

Elektromobily sú pre budúcnosť európskeho priemyslu kľúčové. Od roku 2035 začne v EÚ platiť zákaz predaja nových áut so spaľovacími motormi.

Startup s elektrickým motorom podporovaný BMW chce otriasť sektorom elektrických vozidiel. 

Spoločnosť DeepDrive tvrdí, že jej topológia dvojrotorového motora môže pomôcť elektromobilom dosiahnuť dojazd viac ako 800 km a zároveň ušetriť výrobcom automobilov viac ako 1 miliardu eur na nákladoch pri nasadení vo veľkom meradle.

Čítajte viac

Trendy v oblasti nabíjania elektrických vozidiel

Domáce nabíjanie je v súčasnosti najbežnejším spôsobom nabíjania elektromobilov. Majitelia elektromobilov s prístupom k súkromnému parkovaciemu miestu, ktoré možno vybaviť na nabíjanie, môžu nabíjať cez noc, čo je nielen pohodlné, ale zvyčajne sa tým využívajú aj nižšie ceny elektriny, kým je dopyt relatívne nízky.

Čítajte viac

Automotive Insights: urýchlenie zavádzania infraštruktúry na nabíjanie elektrických vozidiel v EÚ

Európsky automobilový priemysel výrazne investuje do elektrifikácie. Splnenie cieľov v oblasti emisií CO2 však nie je len o samotných vozidlách, dôležitá je aj infraštruktúra. Táto prvá správa ACEA svojho druhu objasňuje naliehavú potrebu rozšíriť zavádzanie infraštruktúry pre elektricky nabíjateľné automobily v Európe, aby sa zabránilo komplikáciám pri dekarbonizácii.

Čítajte viac

INOFEST 2024: Stretnutie podnikateľov, expertov a inovátorov v Žiline, 17-18.9.2024

Pozývame Vás na INOFEST 2024, piaty ročník inovačného festivalu privíta tento rok hostí a účastníkov v priestoroch Vzdelávacieho strediska KIA v Gbeľanoch pri Žiline. Táto unikátna platforma ponúkne široký priestor pre stretnutie podnikateľov, odborníkov, vedcov, zástupcov neziskových organizácií, samosprávy, študentov, inovátorov a verejnosť.  Program sa zameriava na témy ako sú umelá inteligencia, vesmírny výskum, automatizácia, robotizácia, udržateľnosť a význam komunít v kontexte inovácií a podnikania.

Čítajte viac

EV globálny výhľad na rok 2024 - smerovanie k vyššej cenovej dostupnosti

Global EV Outlook je každoročná publikácia, ktorá identifikuje a hodnotí najnovšie vývoj v oblasti elektrickej mobility na celom svete. Je vypracovaná s podporou členov "Iniciatívy pre elektrické vozidlá (EVI)". 

Čítajte viac

Konferencia FÓRUM KVALITY 28.05.2024 - 29.05.2024

Pozývame Vás na Konferencia FÓRUM KVALITY, Holiday Inn, Žilina, 28.05.2024 - 29.05.2024.

Konferencia s možnosťou exkurzie vo vybraných spoločnostiach.

Čítajte viac

Nástup umelej inteligencie vo výrobe

Takmer polovica všetkých pracovníkov sa domnieva, že by mohli stratiť pracovné príležitosti v prospech tých, ktorí majú lepšie zručnosti v oblasti generatívnej umelej inteligencie.

Podľa správy spoločnosti D2L, ktorá sa zaoberá vzdelávacími technológiami, z 12. februára 2024 sa približne 43 % pracovníkov naprieč generáciami obáva, že by ich v nasledujúcom roku mohol na ich pozícii nahradiť iný zamestnanec s lepšími zručnosťami v oblasti generatívnej umelej inteligencie.

Čítajte viac

Technológia budúcnosti Vehicle-to-grid (V2G)

Vehicle-to-grid (V2G) technológia predstavuje prelomový koncept v oblasti energetiky a elektromobility. Ide o systém, ktorý umožňuje elektrickým vozidlám (EV) nielen prijímať energiu z elektrickej siete na nabíjanie svojich batérií, ale aj posielať energiu späť do siete.

Čítajte viac

Zobraziť viac článkov