Novinky v Automotive 19.06.2024

Európske automobilky sa obávajú, že čínske clá na elektromobily sa stanú skutočnosťou.

Rozhodnutie Európskej komisie uvaliť clá na dovážané čínske elektrické vozidlá by mohlo mať ďalekosiahle dôsledky pre európskych výrobcov automobilov, keďže prípadná obchodná vojna by poškodila nielen ich obchod v Číne, ale aj ich vlastný dovoz automobilov vyrobených v Číne.

VW reaguje na to, že EÚ zaviedla až 38% clo na čínske elektrické vozidlá.VW Group má v Číne spoločný podnik so spoločnosťou SAIC, známy ako SAIC-VW. Čínsky výrobca OEM by mohol čeliť najprísnejším clám na dovoz EV. 

Čítajte viac

Zadávať logistiku externým dodávateľom?

Spoločnosti zvažujú náklady a ich kontrolu. Medzi hlavné faktory, ktoré treba zvážiť, patria podľa odborníkov veľkosť podniku, trajektória rastu, náklady na distribúciu a potreby služieb zákazníkom. Pre spoločnosti, ktoré sa rozhodujú, či majú zadať svoje operácie plnenia alebo ich zveriť externému poskytovateľovi logistických služieb, neexistuje univerzálny prístup.

Čítajte viac

3 predpovede o tom, ako GenAI zmení priestor plánovania a rozhodovania

Chakri Gottemukkala CEO & Co-Founder o9 Solutions
Počas zasadnutia Svetového ekonomického fóra 2024 v Davose som mal tú česť viesť kľúčovú panelovú diskusiu s renomovanými lídrami, ako sú Al Gore, bývalý viceprezident USA a nositeľ Nobelovej ceny, a Feike Sijbesma, predseda spoločnosti Philips a spolupredseda Globálneho centra pre adaptáciu na zmenu klímy. Pripojilo sa k nám množstvo svetových lídrov vrátane vrcholových manažérov, odborníkov na dodávateľský reťazec, strategických konzultantov a vládnych úradníkov. Na čo sme sa zamerali? Rozvíjajúci sa svet dodávateľských reťazcov, riešenie výziev a pokrok v oblasti digitalizácie, udržateľnosti a transformačný potenciál umelej inteligencie (AI).

Čítajte viac

FLORIDA + NEW YORK TOUR 2024 S IPA SLOVAKIA

Návšteva inšpiratívnych firiem v USA (Florida + New York) 5.11.- 15.11.2024
POĎTE S NAMI ZISTIŤ AKO MAJÚ FIRMY V USA ZAVEDENÝ KAIZEN V PRAXI.
INŠPIRUJTE SA A NÁSLEDNE PRENESTE ZÍSKANÉ INFORMÁCIE KU VÁM DO FIRMY.

Čítajte viac

Trendy v oblasti nabíjania elektrických vozidiel

Domáce nabíjanie je v súčasnosti najbežnejším spôsobom nabíjania elektromobilov. Majitelia elektromobilov s prístupom k súkromnému parkovaciemu miestu, ktoré možno vybaviť na nabíjanie, môžu nabíjať cez noc, čo je nielen pohodlné, ale zvyčajne sa tým využívajú aj nižšie ceny elektriny, kým je dopyt relatívne nízky.

Čítajte viac

Automotive Insights: urýchlenie zavádzania infraštruktúry na nabíjanie elektrických vozidiel v EÚ

Európsky automobilový priemysel výrazne investuje do elektrifikácie. Splnenie cieľov v oblasti emisií CO2 však nie je len o samotných vozidlách, dôležitá je aj infraštruktúra. Táto prvá správa ACEA svojho druhu objasňuje naliehavú potrebu rozšíriť zavádzanie infraštruktúry pre elektricky nabíjateľné automobily v Európe, aby sa zabránilo komplikáciám pri dekarbonizácii.

Čítajte viac

INOFEST 2024: Stretnutie podnikateľov, expertov a inovátorov v Žiline, 17-18.9.2024

Pozývame Vás na INOFEST 2024, piaty ročník inovačného festivalu privíta tento rok hostí a účastníkov v priestoroch Vzdelávacieho strediska KIA v Gbeľanoch pri Žiline. Táto unikátna platforma ponúkne široký priestor pre stretnutie podnikateľov, odborníkov, vedcov, zástupcov neziskových organizácií, samosprávy, študentov, inovátorov a verejnosť.  Program sa zameriava na témy ako sú umelá inteligencia, vesmírny výskum, automatizácia, robotizácia, udržateľnosť a význam komunít v kontexte inovácií a podnikania.

Čítajte viac

EV globálny výhľad na rok 2024 - smerovanie k vyššej cenovej dostupnosti

Global EV Outlook je každoročná publikácia, ktorá identifikuje a hodnotí najnovšie vývoj v oblasti elektrickej mobility na celom svete. Je vypracovaná s podporou členov "Iniciatívy pre elektrické vozidlá (EVI)". 

Čítajte viac

Zobraziť viac článkov